A veszteségek az életünk részei. Szükségszerűen. Válás, szakítás, munkahely elvesztése, lefokozás, gyerekek kirepülése, országváltás, szeretett személy halála vagy egy kis kedvenc távozása komoly megrázkódtatást okozhat az ember életében.
Sikerorientált társadalmunk tabusítja a veszteséget, a gyászt. „Lépj túl rajta!”, „Engedd el!”– ismerősek ezek a „jó tanácsok”? Nem tudunk, nem tanultunk meg mit kezdeni veszteségeinkkel társadalmilag és egyénileg sem. Pedig nagyon nem mindegy, hogy fel tudjuk-e, vagy ha igen, hogyan dolgozzuk fel veszteségeinket. Hiszen az el nem fájt veszteség, az elnyomott, meg nem élt gyász mindaddig velünk marad, míg fel nem dolgozzuk. Velünk marad és láthatatlanul befolyásolja közérzetünket, társas kapcsolatainkat, teljesítményünket, testi-lelki egészségünket, mintha csak folyamatosan jelezni akarná „foglalkozz végre velem!”
Ha szeretnél egy megértő, szakmai kísérőt veszteséged szükségszerű feldolgozásához, keress bizalommal! A veszteségfeldolgozás egy folyamat, amely általában egyéntől függően 5-10 alkalmas, 60 perces konzultációs folyamatból áll és személyesen vagy akár online is történhet.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.